Już po raz dziesiąty młodzież  powiatu wodzisławskiego uczestniczyła w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej ,,Cantemus". Konkurs, zorganizowany przez nauczyciel języków obcych w Branżowej Szkole I Stopnia w Radlinie pod patronatem Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. oraz Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli odbył się na deskach sceny radlińskiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

Na początek  gość specjalny,  Jakub Blokesz, artysta młodego pokolenia, laureat min. Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej zaprezentował swój recital, a w nim utwory z płyty ,,Lwów. Szkice miejskie" oraz swoje interpretacje utworów czeskiego artysty Jaromira Nohavicy.

Młodzież zaprezentowała repertuar utworów w językach : angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim oraz czeskim i jak co roku zadziwiła jurorów swoją pasją do śpiewania i umiejętnościami wokalnymi, instrumentalnymi oraz talentem językowym.

Laureatem konkursu został Karol Wasilewski z utworem ,,I found" grupy Amber Run, drugie miejsce zajęła Paulina Pyszny z utworem ,,New York", a trzecie przypadło w udziale Annie Dembowy, która wykonała utwór ,,I wanna Dance with Somebody".

 Organizatorzy dziękują dyrektorowi MOK panu Tomaszowi Millerowi za życzliwe przyjęcie oraz Starostwu Powiatowemu w Wodzisławiu Śl. i Powiatowemu Ośrodkowi Doskonalenia Nauczycieli. Atrakcyjne nagrody oraz poczęstunek zostały ufundowane przez sponsorów, wśród których należy wymienić wspomniane wyżej Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim , Urząd Miasta Radlin, radę rodziców Branżowej Szkoły I stopnia w Radlinie oraz firmy ,,DarNet", ,,Michael", restaurację ,,Leśna Perła'', dom przyjęć „Atmosfera”, cukiernie ,,Król", ,,Janosz", supermarket ,,Intermarche", firmę ,,Idea", biuro podróży ,,Medtur" z Wodzisławia Śl.