min 2017 004Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2017 w Branżowej Szkole I stopnia w Radlinie.W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Branżowej Szkole I stopnia w radlinie odbyły się wizyty studyjne, warsztaty i prezentacje, w których udział wzięli uczniowie Gimnazjów z Radlina, Marklowic i Zawady. 

13 listopada w poniedziałek miały miejsce warsztaty, w których wzięło udział 32 uczniów - "Przedsiębiorczość szansą na rozwój własnej osobowości ". Zajęcia przeprowadzili pracownicy z Punktu Pośrednictwa Pracy w Radlinie. W ramach zajęć uczniowie mieli możliwość rozeznania własnych predyspozycji zawodowych.

15 listopada w środę odbyła się prezentacja " Zawody przyszłości - rewolucja w zatrudnieniu " w której uczniowie mogli przyjrzeć się najnowszym kierunkom rozwoju technologii produkcji oraz przewidywanym potrzebom światowego rynku pracy w tym segmencie produkcyjnym ze szczególnym uwzględnieniem zawodów mechatronicznych. Branżowa Szkoła I stopnia w Radlinie posiada porozumienie z takimi firmami jak Tenneco w Rybniku i MICHAEL, TECH- POL w Rydułtowach dotyczące kształcenia uczniów w tych zawodach. W spotkaniu uczestniczyło 54 gimnazjalistów.

16 listopada w czwartek zrealizowano dwie wizyty studyjne na powierzchni kopalni Polskiej Grupy Górniczej ROW Ruch Marcel w Radlnie, w których uczestniczyło 16 uczniów Gimnazjum z Marklowic oraz 23 z Gimnazjum z Radlina. Uczniowie poznawali specyfikę pracy na kopalni i możliwości kształcenia się w zawodach związanych z branżą górnictwa węgla kamiennego. Branżowa Szkoła I stopnia w Radlinie jest objęta porozumieniem z PGG w sprawie zapewnienia zatrudnienia absolwentom kierunków o specjalizacji górniczej.

17 listopada w piątek miały miejsce warsztaty tematyczne pt. " Nowa rewolucja przemysłowa - druk 3D ". Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Łącznie 59 uczniów miało możliwość poznania tajników budowy drukarek 3D oraz przyjrzeć się procesowi druku przestrzennego.
Łącznie 184 gimnazjalistów i uczniów SP skorzystało z oferty naszej szkoły związanej ze Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości.